Pirinç Kepeği Yağı Nedir? Pirinç Kepeği Toniği Cilde Etkileri Nelerdir?

Cilt güzelliği denilince ilk aklınıza gelenleri yazın desek çoğunluk ne yazardı acaba? Biraz düşündüğümde Japon kadınlarının pürüzsüz ve beyaz yüzleri aklıma geliyor ve bu kadar sağlıklı ve genç görünümlü cilde sahip olmalarının altında ne yatıyor birlikte biraz araştıralım. İnternet aleminde biraz dolaştıktan sonra hemen gözümüze bir konu çarpıyor pirinç kepeği yağı, pirinç kepeği toniği, ve pirinç sütü. Aslında bu 3 kavram da pirincin özü ile alakalı bir cilt temizleme ve besleme yöntemi. Peki pirinç kepeği veya pirinç kepeği toniği nedir, pirinç kepeği toniği nasıl yapılır birlikte bakalım.

pirinc-kepegi

Pirinç kepeği kahverengi kepekli pirincin dış katmanı ve besin değeri açısından da oldukça yüksek bir gıda. Pirinç kepeği içeriğinde tiamin, niasin, vitamin B-6, demir, fosfor, magnezyum, potasyum ve fiber bulunduruyor. Tabi pirinç kepeği bu kadar besini içeriğinde bulundurunca yağı da çıkarıyor ve cilde etkisi deneniyor, sonuç ise oldukça etkileyici . Bilim insanlarına göre pirinç kepeği yağı cildin gençleşmesine yardımcı oluyor, cildin kolojen oranını çoğaltarak cildimizdeki gözeneklerin kapanmasına, canlı ve genç görünmesine imkan sağlıyor.

pirinc-kepegi-tonigi-nedir-nasil-yapilir

Uzmanlar ve dermatologlar antioksidan bakımından da zengin olan pirinç kepeği yağının yaşlılık belirtilerini en aza indirdiğini ve serbest radikallerle tepkimeye girip hücrelere zarara uğratmasının önüne geçtiğini belirtiyor. Ayrıca cilt hücrelerinin yeniden oluşmasında ve kolojen üretiminin artmasına olanak sağlıyor. Bu da cildimizi daha genç, çizgisiz ve hasarsız görünmesine yardımcı oluyor. Pirinç kepeği yağı bitkisel diğer yağlara göre 4 kat daha fazla omega 3, 6 yağ asitlerini içeriyor ve bu saçların parlak canlı ve gür görünmesine olanak sağlıyor. Lekelerde etkili olan pirinç kepeği yağı doğal bir nemlendirici ve antioksidan japon kadınlarının pürüzsüz ciltlerini düşündüğümüzde pirinç kepeği yağı kullanmış olmaları oldukça açıklayıcı.

princ-sutu-cilde-etkileri

Pirinç kepeği toniği cilde uygulanacağı gibi besin olarak da tüketilebilir cilde tonik olarak da kullanılabilir. Pirinç kepeği toniği antiseptiktir ve sivilcelere ve lekelere karşı etkili doğal bir temizleme yöntemi aynı zamanda.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

pirinç kepeği toniği, pirinç kepeği tonik, pirinç kepeği toniği ne işe yarar, pirinç kepeği yağı kadınlar kulübü, pirinç kepeği toniği kullananlar, pirinç kepeği yağı kapsülü, pirinç kepeği yağı arifoğlu, pirinç kepeği besin değeri, cilt beyazlatıcı, salkom beyazlatıcı krem, salkom beyazlatıcı en uygun fiyat

Yorum Yap

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.