Koenzim Q10 İçeren Besinler ve Koenzim Q10 Cilde Etkileri

Yaşadığımız hayatı güzelleştirmek ve bunun için de öncelikle kendimizi güzelleştirmek kadınların doğasında yapısında olan bir durum. Kendi güzelliğimiz söz konusu olduğunda çeşit çeşit yağlar, jeller ve kremler kullanmak zahmetten öte büyük bir mutluluk kaynağı. Peki yaptıklarımızdan gerçekten geri dönüş alacağımızı bilsek kendimize daha bir aşkla bakmaz mıydık? Şimdi sizlere hem cildinize hem de saçınıza adeta gençleşme iksiri katacak oldukça önemli bir bileşenden bahsedeceğiz. Koenzim Q10 son yıllarda çok konuşulan gençleşme iksirlerinden.

koenzim-p10-eksikligi

Koenzim Q10 Nedir? Ne İşe Yarar?

Koenzim Q10 hücrelerimizin enerji üretiminde oldukça önemli role sahip. Hücrelerin genç ve canlı kalmasına imkan sağlayan bir madde. 20’li yaşlardan sonra Koenzim Q10 miktarı azalmaya başlıyor ve eğer beslenmeye dikkat edilmezse azalan Koenzim Q10 vücutta kısırlık, migren, ve daha pek çok rahatsızlığın baş göstermesine neden olabiliyor. Koenzim Q10 ilaç alımı, genetiği değiştirilmiş besin tüketimi gibi durumlarda azalmaya başlıyor ve eğer doğru beslenmeye dikkat edilmezse bu azalma erken yaşlanma ve hem görünüm olarak çökme hem de iç organlarda tahribat olarak karşımıza çıkıyor.

koenzim-Q10-iceren-besinler

Koenzim Q10 üzerinde yapılan çalışmalara baktığımızda 6 ay boyunca Koenzim Q10 takviyesi yapılan erkek bireylerde sperm hareketliliği yaşandığı saptanmış. 30’lu yaşlardan sonra alınabilen bu bileşen kırmızı et, yumurta, balık, yağlı tohumlar, yeşil yapraklı yiyecekler ve meyvelerde
bulunuyor. Sebze ve meyvelerde ise en çok portakal, çilek karnıbahar ve susam tohumunda bulunuyor.

koenzim-genclik-iksiri

Sağlıklı yaşamanın ve 70 yaşında dahi güzel görünmenin en önemli sırrı doğru beslenmek eğer kendinizde neyin azaldığını neyin arttığını gözlemleyebilirseniz ve kendinizi tanıyabilirseniz hem günlük hayatınız hemde kafanız bu konuda rahat olacaktır.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

koenzim q10 kullananlar, koenzim q10 eksikliği, koenzim q10 solgar, koenzim q10 kullananlar kadınlar kulübü, koenzim q10 cilde faydaları, koenzim q10 kilo aldırırmı, koenzim q10 100 mg, koenzim q10 içeren vitaminler,tibet iksiri, gençleştiren mucize iksir, genç kalma iksiri, rus
iksiri kullananlar, çin iksiri, limon sarımsak iksiri, antitoksin, maça çayı, toksin giderici besinler, 

Yorum Yap

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.